AKADİA İNCEK

Proje Hakkında

Ankara, Gölbaşı İlçesi’nin Kızılcaşar Mahallesi’nde yer alan ve toplamda 910 daire, 56 adet home office ve 13 adet ticari üniteden oluşan yapı, bir karma kullanım projesi olarak tasarlanmış ve Ankara’nın güneyinde İncek Bulvarı'na çok yakın bir konumda yer almaktadır.
 
Toplamda 11 adet blok ve bir sosyal tesisten oluşmaktadır.
 
Kentle bütünleşmiş işlevlerin yer aldığı zeminde, yaşayan mekânların oluşturulması düşüncesiyle tasarımın kuzey-doğu alanında ticari alanlara yer verilmiştir. Bu bağlamda proje hem kentle olan bağını kuzey-doğu cephesinde sürdürebilirken, güney-batı cephesinde konut alanları kullanıcılara gerekli mahremiyet ve güvenlik alanını sağlamıştır.
 
Ayrıca içeride konumlanan sosyal tesis (G Blok 1 Kat) ve onun çevresinde şekillenen peyzaj tasarımı, bisiklet yolları-yeşil alan ve süs havuzları kullanımıyla hem mimariyle bütünleşmiş hem de yaya akışını devam ettirmiştir.

Proje 4 tanesi yüksek olmak üzere 11 bloktan oluşmaktadır.

A Blok 36 kat
B Blok 33 kat
C Blok 33 kat
D Blok 36 kat olarak her biri manzaraya hakim yüksek bloklardır.
E1 Blok 5 kat
E2 Blok 6 Kat
E3 Blok 7 kat bloklarla birbirine bağlanarak, sirkülasyonun güney-batı aksında devamlılığına olanak tanımıştır.

Projenin kuzey doğu cephesinde konumlanan F blok kendi içerisinde;
F1 Blok 10 kat
F2 Blok 11 kat
F3 Blok 9 kat
F4 Blok 9 kat olmak üzere dörde ayrılmıştır. Bu blok ile yol cephesinde ticari bir bant oluşturulmuş, içte konut girişleri tasarlanarak mahremiyet ve güvenlik devam ettirilmiştir. Aynı zamanda cephedeki farklılaşma ile kullanımdaki çeşitlilik vurgulanmıştır.

Web Sitesini Ziyaret Edin

© 2022 MBM İnşaat - Tüm Hakları Saklıdır.